קהילת העטלף

קהילת העטלף הינה קהילה חיה של אלפי חברים עם נטוורקינג עוצמתי ועם רוח עזה של ערבות הדדית. חברי הקהילה – בוגרי שייטת 13 (לוחמים ותומכי לחימה), משרתי המילואים, נפגעי שירות הבטחון של היחידה והמשפחות השכולות. העמותה מציעה לחבריה תוכניות שונות המלוות את חברי הקהילה בנקודות מפתח חשובות בחייהם האזרחיים, במטרה לעזור להם להתפתח בתחומים שונים.

חזון העמותה לעזור לדחוף  ולתמוך בחברי קהילת העטלף, על מנת להטמיע דרכם את ערכי יחידת השייטת, וביניהם את ערכי הרעות, המסירות ולקיחת האחריות כלפי חברי העמותה והחברה הישראלית כולה. העמותה מטפחת את ערכי הליבה הללו בקרב חיילי היחידה ובוגריה ומספקת להם את הכלים על מנת שיוכלו להגיע לעמדות השפעה בחברה הישראלית וזאת על ידי תמיכה בהתפתחותם האישית והמקצועית בעת המעבר לחיים האזרחיים.

מספר שבועות לפני סיום השירות ביחידת שייטת 13,  עמותת העטלף עוזרת להעשיר ולהכין את המשוחררים הטריים לקראת החיים מחוץ לבסיס על ידי סדנאות שחרור הכוללים תכנים בתחום הלימודים האקדמיים, יזמות, התנהלות פיננסית, תכנון קריירה, פאנלים עם לוחמים משוחררים המשתפים מניסיונם האישי ועוד. העמותה מעניקה מלגות לבוגרי שייטת 13 על מנת שיוכלו ללמוד באוניברסיטאות ובמוסדות חינוך מובחרות. בין המלגאים ניתן למצוא לוחמים בוגרי היחידה, אחים/ אחיות שכולים/ות, חיילים, קצינים ותומכי לחימה מצטיינים שנרשמו ללימודי תואר ראשון ושני. 

בהמשך, לקראת סיום לימודי התואר הראשון, העמותה מציעה לבוגריה תכנית מנטורינג וזאת במטרה להמשיך לפתח את הבוגרים באופן אישי ומקצועי. במסגרת תכנית המנטורינג, לכל משתתף מוצמד מנטור אשר מלווה ומייעץ לבוגר בענייני קריירה, לימודים, זוגיות, משפחה וכו’. העמותה מספקת רשת תמיכה מקצועית ואישית ענפה על מנת להגדיר ולהשיג את יעדיהם לאחר השירות הצבאי. 

עמותת עטלף מספקת דרכים מרובות לתמוך, להשפיע ולחבר בין חברי הקהילה. היא עושה זאת דרך קבוצות נטוורקינג מקצועיות, אירועים חברתיים, פעילויות ספורט, אתגרים, תחרויות ואפילו פודקאסט כדי לעדכן אחד את השני ולשתף בהישגיהם ופריצות הדרך שלהם. העמותה שמה דגש על גיבוש חברי הקהילה, שמירה על שיח פתוח עם חבריה, שיתוף הקהילה בפיתוח תוכניות וחיזוק הקשר עם יחידת שייטת 13.

סדנאות שחרור

סדנאות ייעודיות לקראת שחרורם של לוחמי השייטת משירותם הסדיר במטרה להעשירם ולהכינם לקראת החיים באזרחות. כל סדנא אורכת כשבוע ובמסגרתה מועברים תכנים מגוונים החל מתכנון הטיול לאחר הצבא, דרך התנהלות פיננסית נכונה ועד לחשיפה לעולם האקדמי ושוק העבודה.

מלגות העטלף

ההרשמה לשנת הלימודים תשפ”ה תיפתח ב-20.6!!
 
העמותה מעניקה מלגות לחברי קהילת העטלף, שנרשמו ללימודי תואר ראשון, שני או לימודי תעודה, בכללם בוגרי שייטת 13 שאינם זכאים למלגות הקרן בחסות אייל עופר, תומכי לחימה ששירתו ביחידה וקיבלו תעודת מצטיין/ת מש”ט ואחים/ות שכולים/ות. 
 

פרויקט המנטורינג

פרויקט המנטורינג כולל כ-15 זוגות של בוגרים ומנטורים אשר יוצאים למסע משותף של התעצמות והתקדמות בכל תחומי החיים. במהלך התכנית כל מנטור מלווה ומייעץ לבוגר בענייני קריירה, לימודים, זוגיות, משפחה וכו’.

 

פרויקט סונאר

פרויקט סונאר כולל כ- 15 זוגות של בוגרים מהיחידה ומנטורים מארגון ה-YPO. פרויקט זה מיועד לחברי קהילה בני 35+, אשר רכשו ניסיון חיים מגוון, אישי ומקצועי, ורוצים לפרוץ קדימה למקום טוב יותר בחייהם.

פודקאסט "ים ומלואו"

פודקאסט “ים ומלואו” בהנחייתו של יואב יושע חבר הקהילה. מדי שבוע, מגיעים חברי קהילת העטלף לדבר עם יואב על החיים מחוץ לים- ערכים, משמעות, הישגים, פריצות דרך ועוד. 

אירועי קהילה ונטוורקינג

העמותה מקיימת פעילות ענפה לחברי הקהילה לאורך כל השנה, במטרה לחזק את הקשרים בין חברי הקהילה, לקדם את העשייה החברתית והקהילתית ולעודד את ההתפתחות האישית והמקצועית של חברי הקהילה. האירועים השונים שמקיימת העמותה כוללים: מפגשי מחזורים לחיזוק הקשרים הצוותיים, מפגשי ותיקים ביחידה, מירוץ העטלף, תחרות גלישה, הרצאות וערבי מורשת. בנוסף לאירועים המאורגנים על ידי העמותה, חברי הקהילה מקיימים קשרים אישיים ומקצועיים באמצעות קבוצות נטוורקינג במדיות השונות.

דילוג לתוכן