עשייה חברתית

לוחמי שייטת 13 אשר מסיימים בהצלחה את מסלול ההכשרה האינטנסיבי, אינם אלו שבהכרח מובילים בשחייה, בריצה או במסעות; אותם הלוחמים שמסיימים בהצלחה את המסלול הם אלו שדוחפים ומושכים את חברי הצוות המתקשים לסיים. מדובר בהעצמת השלם- מהחזק לחלש ביותר. אותה רמת מחויבות, אחריות ועבודת הצוות נשארת עם הלוחמים לאורך כל חייהם. על ידי שימוש בחוזקות שיש לחברי קהילת העטלף והקשר הטבעי שלהם לים, יש בידיהם כלים כדי להביא לשינוי ולהשפעה על החברה הישראלית כולה. 

עמותת העטלף שואפת לתמוך ולהעצים אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, בדגש על נפגעי שירות הביטחון ונוער בסיכון על ידי שימוש בחוזקות שיש לחברי הקהילה. כל התוכניות פועלות בזכות מאות מתנדבי העמותה ואנשי המקצוע שלה במטרה להעניק סיוע ייחודי, ארוך טווח, קבוצתי ופרטני לכלל משתתפי התוכניות אותן מפעילה העמותה. 

העמותה מפעילה שלוש תוכניות עיקריות בתוך החברה הישראלית: חבל זוג, מים שקטים והגל שלי. בנוסף מאות מבוגרי העמותה מעניקים סיוע לרשויות מקומיות ברחבי הארץ בדגש על אוכלוסיות מוחלשות וניצולי שואה.

הפרויקטים להעצמת החברה הישראלית כוללים:

תוכנית "חבל זוג"

תוכנית חבל זוג מלווה ומעצימה אנשי כוחות הביטחון המתמודדים עם חוויות שירות ולחימה משמעותיות על רקע שרותם הביטחוני באמצעות פעילות ימית אתגרית. לכל משתתף פוסט טראומתי מוצמד מתנדב בוגר היחידה לליווי צמוד למשך שנה ויותר בפעילות מים הכוללת שלוש מגמות ימיות: שייט, צלילה וגלישה. המטרה היא לעזור למשתתפים להתגבר על מכשולים עימם הם מתמודדים בחיי היומיום על ידי קשר אישי ״בגובה עיניים״ על מנת לחזק את הבטחון והחוסן העצמי שלהם. 

תוכנית "מים שקטים"

תכנית משותפת של עמותת העטלף ובית הלוחם. תוכנית זו מעניקה הזדמנות לבוגרי יחידת שייטת 13 להתנדב ולעזור לנכי צה״ל חברי בית הלוחם. במסגרת התוכנית נפגשים המשתתפים עם מתנדבי עמותת עטלף ולומדים שחייה וגלישה בסאפ בליווי מאמן מוסמך.

תוכנית "הגל שלי"

תוכנית משותפת של עמותת העטלף ועמותת הגל שלי, בה חברי קהילת העטלף מתנדבים לסייע לנוער בסיכון בישראל באמצעות גלישת גלים. התוכנית משתמשת בגלישה ככלי לבני נוער בסיכון לרכישת מיומנויות והעצמה אישית, ומלמדת אותם להתגבר על אתגרי החיים.

עטלף בקהילה

חברי קהילת העטלף מסייעים באופן שוטף לרשויות מקומיות ברחבי הארץ, הסיוע כולל בין היתר שיפוצים, ניקוי גינות, סיוע לניצולי שואה ופנימיות נוער וחלוקת מזון.

דילוג לתוכן